Tour de Fridge

Skrevet av Martin mandag 22. november 2010 • 4 kommentarer

Hører du til dem som har litt av alt i kjøleskapet? Gjerne litt rester og ingredienser du aldri fikk brukt opp? Her hjelper vi deg med å bli kvitt dem på fornuftig vis!

Hva gjør vi med den siste resten frossenerter fra ertestuingen vi lagde i forrige uke? Eller fløteskvetten etter samme ertestuing? Den nederste delen av gulosten er ikke særlig spennende! Ligger det ikke et par kyllingfilleter som trenger å spises opp snart?

Hjemme hos oss har vi et begrep vi kaller Tour de Fridge. Enkelt forklart består det i å raide kjøleskapet og fryseren for potensielle middagsingredienser, i stedet for å løpe ut og handle. Ikke bare er det penger å spare, det avler også frem mye spennende retter.

Kjøleskapet og fryseren er et skattkammer for deg som liker å lage mat uten å følge en oppskrift. Finn frem alle rester og alt du kan tenke deg å bli kvitt. Deretter plukker du ut det du tror passer sammen i en middagsrett. Resultatet kan bli noe i samme gate som det du ser her:

Kylling i form

Følg @DenLateKu på Twitter og Facebook

4 kommentarer

  1. Det er værre med oss som har en, to eller tre ting som absolutt ikke passer sammen i kjøleskapet. Vi må bare ta til takke med det vi har.

  2. Det der hørtes veldig kjent ut. Og jeg tror vi har spist noe som ligner veldig for ikke så lenge siden.

  3. Tour de Fridge – arti navn. Dette er noe jeg liker å gjøre. Det å finne rester i kjøleskapet som er gode for seg selv og kombinere de på mange ulike spennende måter =)

Legg igjen en kommentar

Vi forbeholder oss retten til å redigere eller slette upassende kommentarer.

 

© 2010-2012 Anne Siri Koksrud og Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt

Facebook Twitter WordPress Flickr Vimeo